BMN. Kolumny Głośnikowe. Producent. Bydgoszcz
O nas

Był rok 1980. Z zapartym tchem słuchałem moich ulubionych, pierwszych w Polsce, audycji radiowych stereo prowadzonych przez Jerzego Kordowicza. Aby poprawić jakość dźwięku, postanowiłem ulepszyć kolumny, które znajdowały się na wyposażeniu radia Amator stereo DSS-10. Kupił je wtedy ode mnie mój kolega. Z miłości do muzyki rozpocząłem poszukiwania na polskim rynku takich kolumn, które spełniałyby moje oczekiwania. Niestety, nie znalazłem i wówczas postanowiłem, że zrobię swoje własne kolumny. Bardzo byłem zadowolony ze swojego efektu pracy i końcowego brzmienia kolumn.

Przez kolejne lata, zbierałem bogate doświadczenie w projektowaniu kolumn i wyrabiania sobie słuchu. Słuchając różnego rodzaju sprzętu audio oraz chodząc na koncerty do Filharmonii Pomorskiej. Pracując jako kierownik w sklepie RTV, miałem możliwość porównania swoich produktów ze światowymi markami: B&W, JBL, Jamo, Tannoy, KEF. Po wielu testach i odsłuchach, udało nam się wspólnie zaprojektować pierwszą serię kolumn: B1, B2, B3 oraz M1, M2, M3, a w 1998 roku założyliśmy własną firmę (BMN – Bogdan Marian Nowakowie) i stronę internetową. Naszym następnym krokiem było wysłanie kolumn B2 do redakcji fachowego czasopisma audio „Hi – Fi i Muzyka” ( jedyne czasopismo, które chciało to zrobić nieodpłatnie). W gazecie pojawiła się znakomita recenzja, przekraczająca maksymalną punktację i nasze oczekiwania, jakość/cena była oceniona na ( 6 punktów ! ) Recenzent porównywał je do swoich referencyjnych kolumn Harbeth Super HL5. Ta recenzja utwierdziła nasze cele, jakie sobie założyliśmy. Chcieliśmy uzyskać najlepszą jakość dźwięku do proponowanej ceny, i oczywiście rasowe brzmienie jak to opisał recenzent. A w dodatku opisywał doświadczony i znany Pan Jacek Kłos. Po jakimś czasie wysłaliśmy do redakcji kolumny M1, również otrzymały maksymalną ocenę.

Nasza firma bazuje na bogatym wieloletnim doświadczeniu. Dbamy, aby w naszych kolumnach znajdowały się najwyższej jakości głośniki, elektronika oraz wewnętrzne okablowanie. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i rozwiązania. Nieustannie doskonalimy nasze kolumny oraz tworzymy nowe projekty. Wychodzimy na przeciw potrzebom naszych klientów. Dbamy o nich, czego dowodem są uzyskiwane pozytywne opinie.