BMN. Kolumny Głośnikowe. Producent. Bydgoszcz
O nas

Początki zaczęły się od ulepszania kolumn, które były razem z radiem Amator stereo DSS–101. Z zapartym tchem słuchałem moich ulubionych, pierwszy w Polsce, audycji radiowych stereo prowadzonych przez Jerzego Kordowicza. Był rok 1980. I te pierwsze zmodyfikowane kolumny, kupił ode mnie kolega. Moje zamiłowanie do muzyki oraz szukania na polskim rynku kolumn, które by mi odpowiadały, skończyło się na decyzji, że zrobię swoje własne kolumny. Byłem bardzo zadowolony ze swojego efektu pracy i końcowego brzmienia kolumn.

Lata leciały, a ja zbierałem bogate doświadczenie w projektowaniu kolumn i wyrabiania sobie słuchu. Słuchając różnego rodzaju sprzętu audio oraz chodząc na koncerty do filharmonii. Pracując jako kierownik w sklepie RTV, mogłem bezpośrednio porównać swoje produkty ze światowymi markami: B&W, JBL, Jamo, Tannoy, KEF. Po wielu testach i odsłuchach, postanowiłem pójść dalej. W 1998 roku razem z bratem zaprojektowaliśmy pierwszą serię kolumn: B1, B2, B3 oraz M1, M2, M3. Wspólnie zrobiliśmy naszą stronę internetową i założyliśmy firmę (BMN – Bogdan Marian Nowakowie). Naszym następnym krokiem było wysłanie kolumn B2 do redakcji fachowego czasopisma audio „Hi- Fi i Muzyka”. Ponieważ inne czasopisma chciały od nas pieniądze za recenzję, a my ich wtedy nie mieliśmy. W tej gazecie pojawiła się znakomita recenzja, przekraczająca maksymalną punktację i nasze oczekiwania, jakość/cena była oceniona na 6 punktów! Recenzent porównywał je do swoich referencyjnych kolumn Harbeth Super HL5. Ta recenzja utwierdziła nasze cele, jakie sobie założyliśmy. Chcieliśmy uzyskać najlepszą jakość dźwięku do proponowanej ceny, i oczywiście rasowe brzmienie jak to opisał recenzent. A w dodatku opisywał doświadczony i znany Pan Jacek Kłos.

Nasza firma opiera się na bogatym wieloletnim doświadczeniu, najwyższej jakości głośników, elektroniki oraz okablowaniu. Lubimy konkret, sami przeczytajcie opinii naszych klientów. Jesteśmy otwarci na nowe pomysły i rozwiązania. Nieustannie doskonalimy nasze kolumny oraz tworzymy nowe projekty. Wychodzimy na przeciw potrzebom klientów.