Budowa kolumny:

           okleina naturalna, kolumny głośnikowe BMN z serii „M” są pokryte naturalną okleiną. Okleiny są dobierane pod względem akustycznym i jakościowym. W ten sposób można wpłynąć na jakość dźwięku, zredukować przebarwienia i dudnienia obudowy. Dźwięk staje się klarowny i czysty. Następnie okleina jest przyklejana pod potężną prasą do płyty MDF. Po sklejeniu okleiny z płytą MDF, klejone są ze sobą ściany obudowy, a następnie są starannie szlifowane. Tak przygotowane obudowy trafiają do lakierni. Specjalnie dobrany lakier jest drugim pod względem twardości i jakości po lakierze fortepianowym. Jest odporny na zarysowania, alkohol, wodę i zwykłe środki chemii gospodarczej. Zastosowano lakier bezbarwny, aby uwydatnić naturalną barwę i strukturę drewna, daje jedwabistą gładkość i uszlachetnia okleinę. Firma BMN starała się, aby obudowa była wykonana z najlepszej jakości materiałów, co w efekcie daje bardzo dobrą akustykę obudowy oraz niepowtarzalny wygląd.

           ściany obudowy, wykonane są z 19mm MDF, łącznie z tunelem bas refleksu. Użycie MDF, a nie płyty wiórowej ma kluczowe znaczenie. Dzięki temu dźwięk jest bardziej selektywny łącznie z basem, który staje się sprężysty, głęboki i z szerszym zakresem barwy. Nie dudni oraz nie przebarwia średnich tonów.

           bas refleks typu „Borgan”, użycie rury plastikowej do bas refleksu było dla firmy BMN niezadowalające. Dudnienie i rezonanse wpływały niekorzystnie na dźwięk i dlatego zastosowano MDF. W ten sposób zmniejszono rezonanse tunelu, co wpłynęło na poprawę dźwięku oraz dodatkowo usztywnia obudowę kolumny.

           głośniki:

Nowy! głośnik wysokotonowy STX 25mm

- największą jego zaletą jest komora tłumiąca, dzięki której wysokie tony są bardziej przestrzenne a niepotrzebne rezonanse są pochłaniane, oraz uzyskuje niską częstotliwość rezonansową aż do 1000Hz, co powoduje spójność z głośnikiem nisko-średniotonowym.

- kolejną zaletą jest moc 200W i podwójny magnes.

- jego miękkie zawieszenie powoduję większą plastyczność wysokich tonów i przyczynia się do szerszego zakresu dolnej częstotliwości.

            Głośnik nisko-średniotonowym Intertechniki 170mm (B2 200mm)

- kosz metalowy

- membrana z nasączanej celulozy, jest to najlepszy materiał akustyczny w tej klasie, bardzo dobrze przenosi średni zakres częstotliwości i najniższy bas od 35 - 4000Hz, ( B2 200mm 30 – 4000Hz)

  Głośniki są połączone (lutowane) przewodem z beztlenowej miedzi o średnicy 2,5mm Monster Cable.

- zaciski złocone bi-wiring z możliwością podłączenia przewodu o max. średnicy 5mm, oraz mają wejście na bananki.

- do zwrotnicy wszystkich kolumn serii „M” użyto kondensatora polipropylenowego typu MKP firmy SCR, dzięki zastosowaniu w nim zaawansowanej technologii uzyskano niski współczynnik stratności, co w efekcie daje bardzo dobre właściwości brzmieniowe. Użyto również rezystora ceramicznego oraz cewkę powietrzną (tylko do M1).

- bas refleks z przodu typu „Borgan”

Dźwięk:

           Dźwięk jest przejrzysty i wywarzony każdy zakres pasma częstotliwości.

Wysokie tony posiadają przestrzeń i są plastyczne. Potrafią być miękkie, lekkie i zarazem ostre, (jak smyczki skrzypiec i talerze perkusji).

Średnica jest neutralna i naturalna. Firma BMN starała się zrobić wszystko, aby wokale
i wszystkie dźwięki były jak najwierniej oddane łącznie z przestrzenią i akustyką. Dzięki nowatorskiej konstrukcji bas refleksu typu „Borgan” słychać wyraźnie akustykę i przestrzeń, dźwięki wybrzmiewają do końca, są czyste bez przebarwień oraz dudnień.

Bas jest czysty, głęboki, dobrze kontrolowany i sprężysty, dobrze słyszalna jest barwa niskich tonów.