Budowa kolumny:

           lakier fortepianowy, kolumny głośnikowe BMN są wyjątkowe, ponieważ są całe jednolicie pokryte lakierem (czarny, wysoki połysk). Lakier fortepianowy należy do najtwardszych lakierów, daje dużo korzyści, usztywnia dodatkowo obudowę i zamyka ją w jednolitą całość. Także nie ma widocznych elementów wpuszczanych i stykających się. Takie dodatkowe zewnętrzne usztywnienie obudowy powoduję ścisłe kontrolowanie dźwięku. Dźwięk wydobywa się przez głośniki i tunel bas refleksu, a obudowa nie rezonuje, zmniejsza w ten sposób przebarwienia dźwięku i dudnienia. Uzyskanie takiego lakieru jest niezwykle trudne i czasochłonne oraz wymaga precyzji. Jest najwyższym sprawdzianem umiejętności lakierniczych. Składa się z kilku warstw, jest szlifowany i polerowany. Końcowy efekt wizualny i akustyczny jest niepowtarzalny. Głębia i połysk lakieru nadają najwyższy standard wykończenia.

           okleina naturalna, kolumny głośnikowe BMN są pokryte naturalną okleiną. Okleiny są dobierane pod względem akustycznym i jakościowym. W ten sposób można wpłynąć na jakość dźwięku, zredukować przebarwienia i dudnienia obudowy. Dźwięk staje się klarowny i czysty. Następnie okleina jest przyklejana pod potężną prasą do płyty MDF. Po sklejeniu okleiny z płytą MDF, klejone są ze sobą ściany obudowy, a następnie są starannie szlifowane. Tak przygotowane obudowy trafiają do lakierni. Specjalnie dobrany lakier jest drugim pod względem twardości i jakości po lakierze fortepianowym. Jest odporny na zarysowania, alkohol, wodę i zwykłe środki chemii gospodarczej. Zastosowano lakier bezbarwny, aby uwydatnić naturalną barwę i strukturę drewna, daje jedwabistą gładkość i uszlachetnia okleinę. Firma BMN starała się, aby obudowa była wykonana z najlepszej jakości materiałów, co w efekcie daje bardzo dobrą akustykę obudowy oraz niepowtarzalny wygląd.

           ściany obudowy, wykonane są z 19mm MDF, łącznie z tunelem bas refleksu. Użycie MDF, a nie płyty wiórowej ma kluczowe znaczenie. Dzięki temu dźwięk jest bardziej selektywny łącznie z basem, który staje się sprężysty, głęboki i z szerszym zakresem barwy. Nie dudni oraz nie przebarwia średnich tonów.

           bas refleks typu „Borgan”, użycie rury plastikowej do bas refleksu było dla firmy BMN niezadowalające. Dudnienie i rezonanse wpływały niekorzystnie na dźwięk i dlatego zastosowano MDF. W ten sposób zmniejszono rezonanse tunelu, co wpłynęło na poprawę dźwięku oraz dodatkowo usztywnia obudowę kolumny.

           głośniki:

Nowy! głośnik wysokotonowy pierścieniowy Vifa 25mm

- największą jego zaletą jest pierścieniowa budowy membrany, dzięki której wysokie tony sięgają aż 50kHz, są jeszcze bardziej przestrzenne. Posiadają znakomitą stereofonię oraz linearny przebieg impedancji, uzyskuje niską częstotliwość rezonansową aż 530Hz, co powoduje spójność z głośnikiem nisko-średniotonowym.

- jego wysokiej jakości membrana jest również używana w najlepszych głośnikach Scan-Speaka, powoduję większą plastyczność wysokich tonów i przyczynia się do znakomitej analityczności.

            Nowy! głośnik nisko-średniotonowy Scan-Speak 180mm (Fx2 200mm)

- kosz odlewany z aluminium

- membrana jest wykonana z włókna szklanego, jest to jeden z najlepszych materiałów akustycznych, bardzo dobrze przenosi średni zakres częstotliwości i najniższy bas,

  Głośniki są połączone (lutowane) przewodem z beztlenowej miedzi o średnicy 2,5mm Monster Cable.

- zaciski złocone z możliwością podłączenia przewodu o max. średnicy 5mm, oraz mają wejście na bananki.

- do zwrotnicy wszystkich kolumn serii „Fx” użyto kondensatora polipropylenowego typu MKP firmy SCR, dzięki zastosowaniu w nim zaawansowanej technologii uzyskano niski współczynnik stratności, co w efekcie daje bardzo dobre właściwości brzmieniowe. Użyto również rezystora ceramicznego oraz cewkę powietrzną.

- bas refleks z przodu typu „Borgan”

Dźwięk:

           Dźwięk jest przejrzysty i wywarzony każdy zakres pasma częstotliwości.

Wysokie tony posiadają przestrzeń i są plastyczne. Potrafią być miękkie, lekkie i zarazem ostre, (jak smyczki skrzypiec i talerze perkusji).

Średnica jest neutralna i naturalna. Firma BMN starała się zrobić wszystko, aby wokale
i wszystkie dźwięki były jak najwierniej oddane łącznie z przestrzenią i akustyką. Dzięki nowatorskiej konstrukcji bas refleksu typu „Borgan” słychać wyraźnie akustykę i przestrzeń, dźwięki wybrzmiewają do końca, są czyste bez przebarwień oraz dudnień.

Bas jest czysty, głęboki, dobrze kontrolowany i sprężysty, dobrze słyszalna jest barwa niskich tonów.