Podstawkowe, duża dynamika, pełnia dźwięku

Ex2 jest dużym monitorem, gdzie można było zastosować wysokiej jakości aż 220mm głośnik nisko-średniotonowy duńskie firmy Scan-Speak. Jego kosz jest solidny, odlewany z aluminium oraz z wentylowanym rdzeniem, membrana jest wykonana z plecionki włókna szklanego. Głośniki tej firmy są dobrze znane u uważane, jako najlepsze w świecie Hi-End. Jako głośnik wysokotonowy zastosowaliśmy również Scan-Speak z 25mm jedwabną kopułką. To znakomity głośnik przekazujący szeroką barwę instrumentów.

Obudowy są wykonane ze specjalnie zagęszczonego MDF-u co daje wyjątkową sztywność konstrukcji a w dodatku pokryte są piękną naturalną okleiną. Konstrukcje Ex jak już wcześniej wspominałem są to duże monitory 50x26x34cm, dzięki temu grają swobodnie i przenoszą pełne pasmo akustyczne nawet bardzo niskie częstotliwości, wypełnią swoim dźwiękiem nie tylko małe, ale i większe oraz duże pomieszczenia. Wewnątrz kolumny znajduję się najwyższej jakości okablowanie oraz audiofilska elektronika 1 rzędu. Są to monitory o wysokiej skuteczności 90dB, więc każdy wzmacniacz nawet lampowy o małej mocy poradzi sobie z ich wysterowaniem.

Kolumny charakteryzują się znakomitym wykonaniem, wyjątkowym oddaniem akustyki i przestrzeni, zrównoważonym brzmieniem, nasyconą pełną średnicą i dobrą podstawą basową. Kolumny nasycają powietrze w pokoju swoim dynamicznym dźwiękiem.W serii Ex instrumenty są bardziej selektywne i namacalne oraz trójwymiarowe.

Zapraszam do szczegółowego  opisu serii "Ex".
Mają zastosowanie uniwersalne do stereo lub kina domowego jako kolumny przednie i tylne.